(90% handicap allowance)
Team | Nett Results | |
1st | Terry Christophe Smith (11) & Laurence William Bishop (17) | 45 |
2nd | D Asprey (13) & B R Love (15) | 44 |
3rd | S Green (7) & M Green (5) | 43 |
4th | Jim Cunliffe (6) & Kevin Shea (10) | 42 |
5th | David Wakerley (6) & C Donelan (6) | 41 |
6th | John Patterson (7) & John Muir (18) | 41 |
7th | J Flowers (12) & Allen Salt (14) | 41 |
8th | R S Clegg (9) & Ian McBride (10) | 41 |
9th | Tom D Cameron (10) & Richard L Yates (8) | 41 |
10th | S Bamber (6) & Laurence Forrester (11) | 41 |
11th | John Hynes (11) & B Pilkington (13) | 40 |
12th | Robert J Rose (11) & David Storey (13) | 40 |
13th | Stuart Ellison (14) & M Tarrant (10) | 40 |
14th | Roy Moores (18) & Stuart Clarkson (14) | 40 |
15th | Stephen William Aspinall (9) & Barry Wellings (5) | 40 |
16th | David Barker (14) & Barrie Sharpe (14) | 40 |
17th | Neil Waite (6) & Alan Powis (6) | 40 |
18th | K Hayward (14) & C Crowther (12) | 40 |
19th | Robin Waddington (18) & M S Norman (15) | 39 |
20th | R Charnley (14) & B Hayton (15) | 39 |
21st | M Gorrill (9) & Charles Hodgkins (12) | 39 |
22nd | J Bone (15) & D W Smith (12) | 39 |
23rd | Robert William Kay (14) & George Sainthouse (18) | 39 |
24th | A Brown (5) & C P Stanley (6) | 39 |
25th | Mike Gardner (9) & Tris Clare (8) | 39 |
26th | Christopher Wood (14) & Lee Dunn (9) | 39 |
27th | Jack Travis (15) & David Johnston (12) | 38 |
28th | F Turner (14) & A Carroll (12) | 38 |
29th | Malcom Wigham (13) & J D Bland (6) | 38 |
30th | H Griffith (11) & Ian Nicholls (18) | 38 |
31st | Stephen Lewis (19) & David Byrne (19) | 38 |
32nd | R. Devine (8) & Thomas Devine (8) | 38 |
33rd | Terence Martin (12) & Edward Jordan (13) | 38 |
34th | K S Files (12) & R B Dobinson (12) | 38 |
35th | Stephen Lowe (9) & Howard Baker (15) | 38 |
36th | H M Sumner (9) & Michael Tomlinson (13) | 38 |
37th | M Bamber (7) & David Keers (19) | 38 |
38th | Ian McMeeking (14) & Geoffrey Fox (7) | 37 |
39th | David Barnes (17) & David Heyworth (15) | 37 |
40th | J R Grinbergs (13) & J D Hanton (10) | 37 |
41st | Derek Grayson (14) & S Boss (12) | 37 |
42nd | philip hulse (8) & Stephen Hind (15) | 37 |
43rd | E Tumelty (9) & I McCartan (13) | 37 |
44th | Norman Carr (11) & Paul T Kennedy (14) | 37 |
45th | Roger Fielding (6) & Mike Stott (6) | 37 |
46th | Ian Johnson (14) & David Smith (17) | 37 |
47th | C N Lister (9) & K Livesey (10) | 37 |
48th | P Nacey (19) & A Gilchrist (16) | 37 |
49th | Michael Redpath (16) & Garry Harper (14) | 36 |
50th | Alan Chapman (16) & Alan Gore (19) | 36 |
51st | A Williams (18) & Allan Schofield (10) | 36 |
52nd | Clinton Jolley (12) & Eddie Renshaw (10) | 36 |
53rd | Alan L Orritt (9) & Paul Haffenden (14) | 36 |
54th | David E Burke (15) & Jonathan Tym (5) | 36 |
55th | P Holdbrook (9) & G Kesterton (10) | 36 |
56th | Stephen Theaker (7) & Richard Brownbill (9) | 36 |
57th | Mike Field (18) & Ed Weeks (19) | 35 |
58th | Andy Slater (7) & A Shawcross (13) | 35 |
59th | Geoffrey Sherburn (14) & Neil Ainsworth (9) | 35 |
60th | G W Midgley (14) & G Baker (16) | 35 |
61st | david john batterley (14) & Stanley Williams (18) | 35 |
62nd | Colin Brown (16) & Thomas Anthony Keogh (12) | 35 |
63rd | Dr John Kennerley (11) & Mike Melia (10) | 35 |
64th | C Stevens (19) & P Walsh (14) | 35 |
65th | Steven Alletson (11) & Andrew Pennington (5) | 35 |
66th | Martin Ford (19) & William Barry Dawber (16) | 35 |
67th | John Kilshaw (16) & Colin Ashcroft (15) | 35 |
68th | Peter Goodall (19) & David Parsons (14) | 35 |
69th | Derek Owen (17) & E Winterbottom (14) | 35 |
70th | Eddie Crawford (10) & Robert Hamilton (15) | 34 |
71st | Jeffrey Bennett (5) & S Rigby (7) | 34 |
72nd | Gary Bell (14) & Charles Ian Hodgkinson (9) | 34 |
73rd | Michael Holden (15) & Owain Bale (14) | 34 |
74th | R Wappett (11) & T Johnston (5) | 34 |
75th | Michael Woods (8) & Matt Pallo (12) | 34 |
76th | Simon Ashton (8) & Richard Major (6) | 34 |
77th | David Bound (11) & Doug Taylor (9) | 34 |
78th | John Oxley (11) & Ray Bell (13) | 34 |
79th | A Clarke (4) & G Stevenson (7) | 34 |
80th | Stephen William Walsh (13) & Greg Watson (15) | 33 |
81st | Colin Lewis (19) & Bob France (16) | 33 |
82nd | Sam Hughes (19) & M Draycott (17) | 33 |
83rd | Lance Morris (13) & Frank Butcher (11) | 33 |
84th | A Cumberbatch (7) & J W Wood (12) | 33 |
85th | Roy Kenyon (11) & Richard Mortimer (12) | 32 |
86th | Stephen Lavers (5) & Colin O'Kell (15) | 32 |
87th | J A Tiscornia (17) & Christopher Peters (13) | 32 |
88th | Dave Stubbington (15) & Les Firth (17) | 32 |
89th | Robert Holdsworth (8) & M Arrowsmith (14) | 31 |
90th | Simon Gledhill (18) & K Robinson (13) | 31 |
91st | H Leung (19) & John Parsons (19) | 31 |
92nd | Paul STATTER (11) & John WILSON (7) | 31 |
93rd | J Dorsi (7) & John Bird (15) | 31 |
94th | R W Arnold (17) & W M Conner (19) | 30 |
95th | Frank. M. Davies (6) & Kevin O'Neill (19) | 30 |
96th | Robert Hands (14) & Colin Summersgill (14) | 30 |
97th | R Wilkinson (19) & Ian Conn (14) | 30 |
98th | Jim Westwood (19) & John Southern (16) | 30 |
99th | Don Miller (13) & Jim Greenfield (16) | 30 |
100th | Jeff Dunn (16) & William D Smith (19) | 30 |
101st | T P Forshaw (19) & M Jones (15) | 29 |
102nd | David Tapp (17) & M Gibson (13) | 28 |
103rd | Richard Duncalf (16) & Cliff Challinor (19) | 28 |
104th | D C Tracey (19) & N Adams (19) | 27 |
105th | Leslie Bithell (10) & C Wood (14) | 27 |
106th | Dave Roberts (8) & Roy Wood (12) | 27 |
107th | Les Sher (12) & J Wynne (19) | 27 |
108th | G H Haworth (15) & Steve Johnson (6) | 26 |
109th | Mike Catterall (19) & Pete Harwood (16) | 22 |
110th | T Gorman (19) & Bob Greenhalgh (12) | 22 |