(90% handicap allowance)
Team | Nett Results | |
1st | Thomas Anthony Keogh (11) & William Barry Dawber (19) | 50 |
2nd | Eddie Crawford (12) & Robert Hamilton (16) | 47 |
3rd | Mark Barber (10) & J Turner (18) | 47 |
4th | Canice Woods (19) & Noel Daly (10) | 46 |
5th | Terry Holmes (16) & B Ducker (14) | 45 |
6th | Ian McMeeking (14) & Geoffrey Fox (8) | 45 |
7th | A Carroll (12) & C Y Cheong (19) | 45 |
8th | Michael Baron (11) & John Brandon (6) | 44 |
9th | Charles Keirl (5) & Peter Jewitt (11) | 43 |
10th | Jack Travis (16) & David Johnston (14) | 43 |
11th | David Hooley (14) & M Perry (17) | 43 |
12th | Michael Woods (9) & Matt Pallo (14) | 42 |
13th | Charles Lythe (9) & Keith Carr (16) | 42 |
14th | David Bound (12) & Doug Taylor (9) | 42 |
15th | Tim Noddings (10) & D Nudds (12) | 42 |
16th | S Burrow (17) & C Jones (19) | 42 |
17th | F Pressler (12) & J Tumelty (19) | 42 |
18th | H Griffith (11) & Ian Nicholls (19) | 42 |
19th | Michael Tonge (5) & Des McBride (14) | 42 |
20th | P OPENSHAW (14) & Stuart Bourn (5) | 40 |
21st | Robert Hands (15) & David Harvey (17) | 40 |
22nd | Ted Tomes (19) & Gordon Hall (15) | 40 |
23rd | Mike Field (16) & Ed Weeks (19) | 40 |
24th | Dean Michael Illingworth (12) & G L Slingsby (11) | 40 |
25th | C Laidlaw (13) & Graeme Millar (3) | 40 |
26th | N Bone (3) & D Waller (12) | 40 |
27th | Robert Holdsworth (10) & M Arrowsmith (14) | 40 |
28th | Paul Rawlings (9) & Timothy J Ewen (15) | 39 |
29th | David Henshall (14) & K Middleton (9) | 39 |
30th | John Walker (9) & Geoff Fisher (16) | 39 |
31st | Bob Goodger (14) & Steven Scott (13) | 39 |
32nd | Ian Waddington (13) & Les Palmer (12) | 39 |
33rd | Ian Gardner (11) & Barry Simcox (7) | 39 |
34th | G Friar (14) & Peter Cross (11) | 39 |
35th | Michael Venney (11) & Michael Lunt (11) | 39 |
36th | C Newby (7) & Gideon Sharp (5) | 39 |
37th | Joe Yates (14) & Keith Jackman (19) | 39 |
38th | Peter Keena (10) & Anthony Guest (6) | 39 |
39th | Colin Radcliffe (10) & John Berry (3) | 39 |
40th | G J STUBBS (18) & TREVOR CRITCHLOW (19) | 39 |
41st | Brian Hesketh (9) & Nigel Heyes (13) | 38 |
42nd | Colin Brown (17) & Martin Ford (18) | 38 |
43rd | John Pinder (5) & Ron Wood (6) | 38 |
44th | Stephen Holbrook (19) & Steven R Cross (6) | 38 |
45th | Robin Waddington (19) & David Storey (13) | 38 |
46th | Nigel Griffiths (5) & John Bown (11) | 38 |
47th | Ian G Fitton (16) & Colin Summersgill (14) | 38 |
48th | David Fussell (7) & Don Bailey (10) | 37 |
49th | David Rose (14) & Neil Carroll (16) | 37 |
50th | Mike Maunder (13) & Alan Sayburn (12) | 37 |
51st | David Wakerley (5) & C Donelan (5) | 37 |
52nd | S Bamber (6) & Laurence Forrester (11) | 37 |
53rd | Andrew Norman (8) & Michael Mitchell (8) | 36 |
54th | Ernest Thomson (7) & Robert Haslam (14) | 36 |
55th | W.j. Watkinson (11) & N Bremner (8) | 36 |
56th | Keith Miller (14) & Jeff Stansfield (19) | 36 |
57th | Michael Taylor (8) & Vernon charles (8) | 36 |
58th | A Cross (11) & J E Fell (5) | 36 |
59th | Michael G Fitzgerald (17) & Joe Loughman (17) | 36 |
60th | Paul Randall (8) & Neil A Greenhalgh (5) | 36 |
61st | Graham Dyson (11) & Eric Brindle (15) | 35 |
62nd | Frank Forrester (14) & Brian Turnbull (15) | 34 |
63rd | Phillip Park (6) & Duncan Miller (7) | 34 |
64th | Mike Gardner (7) & Tris Clare (8) | 34 |
65th | G Hennis (5) & K Burns (16) | 34 |
66th | T P Forshaw (19) & Derek Grayson (14) | 34 |
67th | R A JONES (12) & Clive Varley (6) | 34 |
68th | R Wilkinson (19) & John Emerson (19) | 33 |
69th | N Backhouse (14) & S J Mitchell (14) | 33 |
70th | John Pickup (15) & Mike Taylor (8) | 33 |
71st | Malcolm Chapman (17) & Richard Newton (19) | 33 |
72nd | M G Hutchings (15) & C K Greene (19) | 33 |
73rd | Dave Roberts (11) & Roy Wood (12) | 33 |
74th | R W Arnold (18) & T Carmichael (16) | 32 |
75th | L Smith (18) & A Rigby (19) | 32 |
76th | M Bamber (8) & Robert J Rose (12) | 31 |
77th | Mike Howroyd (14) & Paul Dodd (14) | 31 |
78th | Kevin Greig (10) & Howard Weale (12) | 31 |
79th | D C Tracey (19) & A R Turner (19) | 26 |
80th | Steve Todd (11) & John G Stansfield (14) | DQ Rule 6-6b -no signatures |
81st | C S Coe (9) & M S Norman (16) | DQ Rule 6-6b - no signature |